Odliczamy już dni na dwutygodniowe praktyki w Irlandii

W dniu 14 października 2018 roku grupa 26 osób wraz z opiekunami udała się w drogę do Irlandii do małej miejscowości Youghal na praktyki zawodowe. Po długiej podróży młodzież dotarła na miejsce wczesnym rankiem 15 października.
Pierwszego dnia miało miejsce spotkanie organizacyjne. Omówiono wszelkie kwestie dotyczące praktyk i zakwaterowania. Przydzielono miejsca praktyk poszczególnym osobom. Po spotkaniu uczniowie wraz z opiekunami udali się na spacer nadmorską promenadą. Tego dnia pogoda przywitała grupę z Wyszogrodu bezchmurnym, słonecznym niebem.

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację

Drodzy Praktykanci:
- Zbiórka 14 października 2018 o godz. 16:45 pod budynkiem szkoły.
- Rozsądnie spakuj swój bagaż. Więcej informacji znajdziecie na stronie RYANAIR https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/bagaz
- Pamiętaj o dokumencie tożsamości (dowód osobisty/ paszport), karcie EKUZ i dzienniczku praktyk.
- Wylot o godz. 20:05 z lotniska w Modlinie
- Lot powrotny o godz. 16:00 z lotniska Shannon

W poniedziałek 08.10.2018 mieliśmy przyjemność gościć przedstawiciela Naszego zagranicznego partnera Your International Training, który jest organizatorem dwutygodniowych praktyk w Irlandii. Pani Patrycja Pilarek spotkała się z uczniami i rodzicami by odpowiedzieć na nurtujące ich pytania, rozwiać wątpliwości związane z wyjazdem, a także opowiedzieć o działaniach organizacji. Wystąpienie rozpoczęła od interesującej prezentacji, gdzie zebrani mogli zobaczyć zdjęcia z miejsc zakwaterowań i praktyk w miejscowości Youghal, gdzie będą przebywać.

W związku ze startem projektu Czas na Staż w ramach programu Erasmus plus dwie pierwsze grupy wyjazdowe uczniów rozpoczęły zajęcia, mające na celu przygotować ich do zagranicznych praktyk w  Irlandii.  Zajęcia obejmują 15 godzin przygotowania językowego, podczas których uczniowie min. wypełniają Europass CV w języku angielskim oraz paszport językowy Europass (samoocena umiejętności językowych posiadacza opracowana przez Radę Europy), które stanowią część tzw Portfolio Europass. Na koniec mobilności  uczniowie otrzymują certyfikaty mobilności Europass. Jest to bardzo ważny dokument, potwierdzający ich udział w mobilności ponadto mogą się nim okazywać na całym świecie. Dodatkowo na zajęciach ze wsparcia językowego uczniowie ćwiczą konwersacje w języku obcym, odgrywają scenki sytuacyjne, tak by mogli odświeżyć swoje umiejętności językowe i byli odważniej stawili czoła barierze językowej.

W dniu 21 września 2018r. wytypowani opiekunowie październikowego wyjazdu, tj. Piotr Felczak oraz Katarzyna Kroczewska wzięli udział w szkoleniu nt. programu Erasmus+. Szkolenie miało miejsce w Zespole Szkół Nr 36 im. Marcina Kasprzaka w Warszawie. Organizatorem był nasz partner Your International Training.