Spotkanie z przedstawicielem Your International Training

W poniedziałek 08.10.2018 mieliśmy przyjemność gościć przedstawiciela Naszego zagranicznego partnera Your International Training, który jest organizatorem dwutygodniowych praktyk w Irlandii. Pani Patrycja Pilarek spotkała się z uczniami i rodzicami by odpowiedzieć na nurtujące ich pytania, rozwiać wątpliwości związane z wyjazdem, a także opowiedzieć o działaniach organizacji. Wystąpienie rozpoczęła od interesującej prezentacji, gdzie zebrani mogli zobaczyć zdjęcia z miejsc zakwaterowań i praktyk w miejscowości Youghal, gdzie będą przebywać.

Pani Patrycja jasno określiła obowiązki praktykantów oraz przedstawiła harmonogram pobytu. Już w najbliższą niedzielę tj 14.10.2018 dwie grupy wyjazdowe rozpoczynają pierwsze mobilności, które są celem projektu Czas na Staż w ramach programu Erasmus Plus. Projekt zakłada dwutygodniowe praktyki w Irlandii, w których biorą udział uczniowie technikum różnych specjalności. Warto zauważyć, iż zamierzeniem projektu jest nie tylko poszerzanie ich kompetencji zawodowych, ale także łamanie barier językowych i kulturowych, uczenie się tolerancji, poznanie zagranicznych  rynków pracy, poznanie wymagań zagranicznych pracodawców. Ponadto uczniowie będą brać udział w wycieczkach kulturoznawczych na terenie malowniczej miejscowości Youghal. Podsumowaniem mobilności będzie zdobycie przez uczniów dokumentu Europass. Cała społeczność Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego ma nadzieję, iż Nasi praktykanci będą godnie reprezentować szkołę i wrócą bogatsi w doświadczenie i piękne wspomnienia.