Spotkania organizacyjne z uczestnikami projektu

W dniach 17 września 2019 r. oraz 08 października 2019 r. odbyły się spotkania organizacyjne z uczestnikami projektu "Czas na Staż" w ramach programu Erasmus Plus. Spotkania prowadzili opiekunowie wyjazdu - Pan Piotr Felczak oraz Pan Karol Jachimiak. Prowadzący spotkanie jasno określili prawa i obowiązki praktykantów. Rozdane zostały dzienniczki praktyk, regulaminy oraz uzupełniona wszelka konieczna dokumentacja. Uczestnicy otrzymali również potrzebną odzież roboczą oraz polary.

Projekt zakłada dwutygodniowe praktyki w Irlandii, w których biorą udział uczniowie technikum różnych specjalności. Ostatnie mobilności (mobilność 5 i 6) rozpoczną się już 14 października 2019 r. Warto zauważyć, iż zamierzeniem projektu jest nie tylko poszerzanie ich kompetencji zawodowych, ale także łamanie barier językowych i kulturowych, uczenie się tolerancji, poznanie zagranicznych rynków pracy, poznanie wymagań zagranicznych pracodawców. Ponadto uczniowie będą brać udział w wycieczkach kulturoznawczych na terenie malowniczej miejscowości Youghal. Podsumowaniem mobilności będzie zdobycie przez uczniów dokumentu Europass. Cała społeczność Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego ma nadzieję, iż Nasi praktykanci będą godnie reprezentować szkołę i wrócą bogatsi w doświadczenie i piękne wspomnienia.