Erasmus+ "Czas na Staż"

Czas trwania 01.06.2018-31.05.2020

Dnia 4 lutego 2020 r. odbyła się w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie gala podsumowująca realizację programu "Czas na staż vol.1" w ramach projektu Erasmus+. W spotkaniu udział wzięli uczniowie Technikum, którzy brali udział w poszczególnych mobilnościach w Irlandii. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Pani Iwona Sierocka – Wicestarosta, Pan Dariusz Boszko – Wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku, Pani Elżbieta Anna Jachimiak – Radna Powiatu Płockiego oraz pani Monika Wójcik – Przewodnicząca Rady Rodziców. Była z nami również pomysłodawczyni i koordynatorka projektu – pani Ilona Krawczyk, której przedstawiciele organu prowadzącego szkołę, dyrekcja oraz uczniowie złożyli serdeczne podziękowania za trud i zaangażowanie w powstanie i realizację projektu. Podczas gali młodzież i opiekunowie podzielili się swoimi wrażeniami z pobytu i praktyk u irlandzkich pracodawców. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie Europass Mobilności i certyfikatów potwierdzających odbyte praktyki sześciu grupom praktykantów i uczestnikom. Na koniec głos zabrała Pani Starosta, która pogratulowała wszystkim uczestnikom i zachęciła młodszych uczniów do udziału w nowych projektach. Nasze spotkanie umilił występ młodzieży szkolnej.

Dopiero co przylecieliśmy na praktyki w Irlandii do miejscowości Youghal, a już musimy się rozstać z naszymi zastępczymi rodzinami "Host Family". Za troskę i miło spędzony czas bardzo Im dziękujemy. O naszym dobrym samopoczuciu świadczą uśmiechy na naszych buziach

Dodatkowe informacje

Wylatujemy o godz. 16.05 czasu lokalnego z lotniska w Shannon. Do Polski przylot planowany jest na godz. 20:05. Trasę lotu można będzie śledzić na stronie https://www.flightradar24.com wpisując numer lotu FR8878.

W dniu 26 października 2019 r. nasi uczniowie z piątej i szóstej mobilności udali się do biura Your International Training na uroczyste pożegnanie i wręczenie certyfikatów. Uroczystość poprowadzili Eamonn O’Brien, Teresa Ahearne oraz Tomasz Jabłoński. Podczas przemowy Eamonn O'Brien bardzo wychwalił w imieniu pracodawców wszystkich praktykantów. Po zakończeniu uroczystości, zostaliśmy zabrani na ostatni wspólny wyjazd poza Youghal. Razem udaliśmy się do długo wyczekiwanego miasta Cork, w którym to uczniowie mogli zakupić pamiątki dla swoich bliskich w Polsce, a także udać się do słynnego sklepu „Penneys”. Poza szałem zakupowym mieliśmy również szanse na zwiedzenie urokliwych uliczek miasta i pobliskich zabytków.

14 dni minęło nie wiadomo kiedy... z żalem musimy się rozstać.