Gala projektu Czas na Staż Vol. II z programu Erasmus +

W dniu 17 listopada 2021 w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego odbyła się uroczysta Gala projektu Czas na Staż Vol. II z programu Erasmus +. Szkoła jest Beneficjentem programu od ponad czterech lat, dzięki czemu możemy organizować praktyki zagraniczne dla uczniów Technikum. W poprzedniej edycji uczestnicy odbywali dwutygodniowe staże w Youghal, Irlandii. Ze względu na reperkusje związane z Covid-19 Nasz ówczesny partner Your International Training zawiesił działalność, w związku z czym nawiązaliśmy współpracę z EU Mobility Sverige ze Szwecji.  Trafne i szybkie decyzje pozwoliły 76 uczniom, podzielonych na sześć grup, wyjechać w trzech turach (w sierpniu 2020, w październiku 2020 i w sierpniu 2021) do Malmo gdzie zdobywali kompetencje zawodowe w takich specjalnościach jak :Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej, Technik Logistyk, Technik Rolnik i Technik Pojazdów Samochodowych. Ponadto uczniowie podnieśli umiejętności językowe oraz realizowali bogaty program kulturowy.

Na Gali zaprezentowaliśmy rezultaty i sukcesy projektu, mogliśmy zanurzyć się w kolaż wspomnień samych uczestników i ich opiekunów. Całość uświetnił występ szkolnej grupy artystycznej, która zaśpiewała Hymn Unii Europejskiej. Co więcej nagrodziliśmy uczestnika projektu Arkadiusza Piotra Zająca z klasy 3 żgp, za wyjątkowy projekt graficzny, który został wykorzystany do wydruku teczek z dokumentacją projektową. Punktem kulminacyjnym było rozdanie dokumentów, potwierdzających zdobyte kompetencje min. Europass Mobility.

Na uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli Organu Prowadzącego- Starostwa Powiatowego w Płocku, który patronował całemu przedsięwzięciu. Obecnością zaszczyciły Nas Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Małgorzata Struzik-Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych. Nad całością wydarzenia czuwała Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie Pani Joanna Misiakowska oraz Pani Ilona Krawczyk-Noureldeen-koordynator Projektu.

Dziękujemy wszystkich osobom, które angażują się w realizację zadań projektu oraz przyczynili się do jego sukcesu. Specjalne podziękowania dla Pana Piotra Felczaka za dekorację Sali oraz dla Pana Michała Ogonowskiego za prezentację, która pozwoliła się Nam cofnąć w czasie.

Gala Erasmus Vol.2