facebook_page_plugin

pasek

  Język strony

  plen

  Irlandzkie newsy

  Mahon Falls

  W niedziele 7 kwietnia wybraliśmy się przepięknym górskim szlakiem wprost pod 80 metrowy wodospad położony w górach Comeragh w pobliżu Lemybrien w hrabstwie Waterford. Widoki zapierały dech w piersiach. W trakcie wędrówki dodatkową atrakcją były znakowane różnymi kolorami owce z małymi jagniątkami oraz kozy pasące się na zboczach gór. Mimo braku pogodnego nieba i słońca wszystkim dopisywały humory. Zmęczeni długim marszem udaliśmy się do autokaru, gdzie spożyliśmy przepyszne lunche przygotowane przez nasze Host Mamy.

   

   

  Lismore

  Lismore to przepiękne miasto w hrabstwie Waterford w Irlandii, położone nad rzeką Munster Blackwater. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych udaliśmy się na wędrówkę urokliwymi uliczkami. Widzieliśmy świętą studnię - wypicie z niej wody gwarantuje życie wieczne. Będziemy najdłużej żyjącymi ludźmi na ziemi J Obejrzeliśmy kościół, a także zamek, który jest przepiękną irlandzką posiadłością księcia Devonshire.

   

   

  18-te urodziny Agnieszki

  Dnia 8 kwietnia 2019 roku nasza koleżanka Agnieszka obchodziła swoje 18-te urodziny. Teresa wraz z Eamonnem pomogli nam w organizacji małego przyjęcia, które odbyło się po ukończeniu pracy przez naszych uczniów. Agnieszka zdmuchnęła 18 świeczek na przepysznym, czekoladowym torcie J

   

   

   

  © 2018 Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. All Rights Reserved. Designed By Piotr Felczak