Raport z podróży - mobilność 3 i 4

11 października 2020 kilka minut po północy 26 uczniów ZS w Wyszogrodzie wraz z opiekunami wyruszyli w długą podróż na dwutygodniowe praktyki do Malmo w Szwecji. Jest to już drugi wyjazd kolejnych mobilności przewidzianych w założeniach flagowego projektu szkoły Czas na Staż vol. 2, w ramach prestiżowego programu edukacyjnego Erasmus plus, którego ZS Wyszogród jest Beneficjentem już od 2018 roku. Uczestnicy ze specjalności technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej będą odbywać staże u Szwedzkich przedsiębiorców nabywając tym samym kluczowe kompetencje zawodowe i językowe. Wszystko to możliwe dzięki współpracy z EU Mobility Sverige (https://www.facebook.com/eumobilitysverige/)- Szwedzkiemu partnerowi, który zajmuje się organizacją praktyk na miejscu.

Uczestnicy podróżują autokarem do portu w Świnoujściu, a stamtąd promem do miejscowości Ystad w Szwecji, by przystankiem końcowym było już planowe Malmo. Cała podróż jest długa jednak w Naszym mniemaniu i po konsultacji z rodzicami uczestników bezpieczniejsza niż podróż drogą powietrzną. Cały wyjazd stał pod wielkim znakiem zapytania ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację z COVID-19. Mamy nadzieję, iż będzie równie udany jak wyjazd mobilności 1-2 , który miał miejsce w sierpniu br. By śledzić poczynania Naszych uczniów zapraszamy na stronę www.erasmus.zs-wyszogrod.pl, gdzie można znaleźć fotogalerię i informacje z wszystkich wyjazdów- również z pierwszej części projektu Czas na Staż, który odbywał się w Irlandii. Są tam również informację, jak wziąć udział w kolejnym wyjeździe planowanym na wiosnę 2021. Tymczasem, trzymamy kciuki za Naszych Podróżników i czekamy na dalsze relacje z ich pobytu w Szwecji.

Podróż mobilność 3 i 4